30.01.2019 Basın Toplantısı

#BBP26Yaşında
“Bizler 26 yıllık ömründe gücünü konjonktürden değil, milletinden ve ülke gerçeklerinden alan bir hareketiz…Diğer siyasi partiler gibi gücümüz zamanın şartlarına bağlı değildir…Bunu içindir ki gücümüz ve aziz milletimizin algısındaki muteber yerimiz her türlü kötü şartlara rağmen dipdiri durmaktadır.
Türkiye Cumhuriyeti bir dünya devleti haline gelene kadar Büyük Birlik kadrolarına olan ihtiyaç sürecektir. Zaten, Türkiye’nin yeni medeniyet hamlesi de, milletiyle barışık, milli kimlik değerlerini koruyarak yaşamanın kurallarını koyan ve bilen Büyük Birlik Partisi kadroları tarafından gerçekleştirilebilir. Çünkü biz, Türk milletinin onurunu, vicdanını ve geleceğini temsil ediyoruz. Bu gerçeği biliyor, bu şuurla siyaset yapıyoruz.”

MERYEM ÜNSAL hakkında 99 makale
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI 30 05 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamlandıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimini bitirerek üniversite eğitimini tamamladı. Dil ve mesleki eğitimi için yurtdışında eğitimlerine devam etti. Türkiye’de çeşitli firmalarda muhasebe finansman alanında üst düzey görevlerde bulundu. 2003 yılında evlenerek 2004 yılı itibariyle aile şirketi olarak yurtdışına açıldı. Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun isteği üzerine Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde aktif görevler aldı İngilizce Rusça ve yerel Türk dillerini bilmektedir Bulunduğu ülkelerin devlet üniversitelerinde Türk İslam sentezi, tuğran ve milliyetçilik, Türk dünyasının geleceği konulu seminerlere katılıp Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun Büyük Birlik çatısı altında Kızılelma, büyük tugran, Türk İslam sentezi yolunda çeşitli seminerler düzenlemiştir. Evli ve üç çocuk annesi olan Meryem Ünsal MKYK üyeliği ve BBP Kadın kolları genel başkanı olarak görevine devam etmektedir.