GENEL BAŞKANIMIZ GAZİANTEP’TE COŞKULU KALABALIĞA SESLENDİ..

31 Mart’ta yapılacak ‘Yerel Seçimler’ çerçevesinde Gaziantep’de Nurdağı ilçesinde Belediye Başkan adayımıza destek için düzenlenen Mitingte meydanı dolduran Coşkulu vatandaşlara seslenen Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bizim gayemiz önce Allah’ın rızasını kazanmaktır. Onun üzerinde başka bir gayemiz yoktur”dedi.

Şehre girişi boyunca toplanan vatandaşları selamlayan Genel Başkanımız, Alperenlerin, “Durma İlerle Alperenler Seninle” sloganları ile seçim otobüsümüze çıktı. Meydanı dolduran vatandaşlarımızı selamlayarak konuşmasına başlayan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici şunları söyledi:
Bugün burada nur dağında, siz nur yüzlü kardeşlerimle bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti, ifade ediyorum. Allahın selamı rahmeti bereketi sizlerin üzerine olsun. Rabbim her daim birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi, muhafaza etsin inşallah. Bugün burada nur dağımızda belediye başkan adayımız Hasan Dilek kardeşimizin seçim bürosunun açılışına buradayız. Ama siz bu açılışı bir mitinge dönüştürdünüz. Hepinize şükranlarımı sunuyorum. 

31 Mart’ta mührü, Büyük Birlik Partisine vuracaksınız, inşallah kalıcı hale gelecek.Kıymetli kardeşlerimiz kıymetli Nurdağ’lı hemşehrilerimiz tabi ki, ülkemiz hızlı bir şekilde 31 martta gerçekleşecek olan yerel seçimlere doğru, gidiyor. Ben öncelikle, seçimlerin ülkemiz, milletimiz, seçime katılan siyasi partilerimiz ve adaylarımızın için hayırlı olmasını hayırlar getirmesini yüce rabbimden niyaz ediyorum. Bizim gayemiz önce rıza-ı ilahi yani allahın rızasını kazanmak. Onun üzerinde bir gayemiz yoktur. Onunla birlikte, millete hizmet etmek, onun için özümüz millet sözümüz hizmet..hizmet için geliyoruz. Ve biz birliğin adresiyiz, biz büyük birlik partisiyiz. Onun için, diyoruz ki cumhurdur bizim mayamız, millete hizmettir gayemiz.

ÜLKEMİZ ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR
Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. İşte burada sınır boyundayız. Suriye’de yaşananları, Irakta yaşananları hepimiz üzüntüyle takip ediyoruz. 3.5 milyondan fazla Suriyeli kardeşimiz, bugün bizlerin misafiri onlar durduk yere buraya gelmediler. Onlar devletlerini koruması altında yaşama şansını kaybettiler. Evlerini kaybettiler, aşlarını kaybettiler, işlerini eşlerini, çocuklarını kaybettiler, huzurlarını kaybettiler ,güvenlerini kaybettile ve bizim misafirimiz oldular. Onun için devletin bekasının ne denli önem taşıdığını, ülkenin bütünlüğünün ne denli önemli olduğunu, milletin istiklalinin ve istikbalinin, ne denli büyük bir gaye olduğunu en iyi bilenlerdensiniz. Onun için, devletimize ülkemize milletimize sahip çıkacağız. Biz milletimizin her bir ferdini kürt türkmen çerkez laz , arap, Boşnak, alevi , sunni, hiçbirisini birbirinden ayırmadan seviyoruz. Çünkü biz, yunus emre’nin dediği gibi, yaratılanı severiz, yaradan da ötürü..bizim anlayışımız bu. 

BİZ YUNUS EMRELERİN BU TOPRAKLARA EKTİĞİ MAYAYIZ..
Biz Yunus Emrelerin, Mevlanaların, Akşemettinlerin, Hacı Bayram- ı Velilerin, Hacı Bektaşların bu topraklara ektiği mayanın bilinceyiz. Onun için özümüz millet sözümüz hizmet diyoruz. Hizmet gayesinde bugün buradayız. Bakın bbp olarak rahmetli şehit liderimiz Muhsin başkanımız allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. 26 yıl önce yola çıktığımızda biz ne dedik, biz birlik için beraberlik için, kardeşlik için millete hizmet etmek için geliyoruz. Biz bütün dünyadaki mazlumların, sesi soluğu olmak için geliyoruz. Bugün de buraya, buranın sesi olmaya geldik. 
Biz bugüne kadar doğru kimden gelirse gelsin onun yanında, olduk. Yanlış kimden gelirse gelsin, babamızın oğlu da olsa, onun karşısında durduk. Bugün de aynı anlayışla, devam ediyoruz. Biz, 80 darbesini en ağır bir şekilde mağduru olmuş bir siyasi partiyiz. 28 Şubatta herkesin pençelerini kapatıp, perdelerini çekip, kapının arkasına geçtiğinde, namlusunu milletin üzerine döndürmüş. Tanka (bunu öylüyor emin değilim) selam durmam diyen şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava arkadaşıyız. Evet Mehmetçik bizim gözbebeğimizdir, asker bizim gözbebeğimizdir ordu da ama namlusunu milletine döndürdüğü dakikada ne geçmişte ne bugün ne de yarın, selam durmadık ve durmayız. Biz 16 Nisan referandumunda evet dedik, ve 16 Nisan referandumuyla birlikte krizlere , kaoslara darbelere zemin hazırlayan, ya da fırsat veren sistemi sizlerinde büyük oranda desteğiyle değiştirdik. 24 haziran seçimlerinde de bu birliktelikle birlikte cumhur ittifakının içinde yer aldık. Bu ittifakımız başarılı çıktı. 

TERÖRDEN ÜLKE OLARAK ÇOK ÇEKTİK
Şimdi yerel seçimlerdeyiz. Son yıllarda biz terörden çok çektik 35 yıldır ülkemiz terörle mücadele ediyor. Bu mücadelede binlerce askerimizi, polisimizi şehit verdik. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.. işte burada görev yapan polis kardeşlerimiz var askerler var rabbim onları korusun yar ve yardımcısı olsun. bu terörle mücadele hayatını kaybeden şehitlerimizin yanında yaralanan gazilerimiz var, vatan millet din devlet için, uzuvlarını kaybeden kardeşlerimize de rabbim şifalar versin. Şu anda hem ülkemiz içinde hem de dışında terörle amansız bir şekilde mücadele eden askerimizin, polisimizin rabbim yar ve yardımcısı olsun onları muzaffer eylesin. 
Biz, beline silah almış teröristle benim Mehmetçiğim askerim polisim, kahramanca mücadele ediyor. İçişleri bakanımız açıkladı 700 ün altına düşmüş, bu sayı. Ama bugün karşımızda ondan daha büyük bir tehlike var oda siyasi bölücük. Biz büyük birlik partisi olarak işte bu, siyasi bölücüler bir daha fırsat bulamasınlar bir daha kafalarını gömdükleri çukurdan çıkaramasınlar ve bir daha kayyumlara mecbur kalınmasın diye, ülkemizin doğu ve güney doğusunda önemli bir bölümde devletin bekası ülkenin bütünlüğü, istiklalini ve istikbalini düşünerek, aday çıkarmadık ve siyasi bölücülerin karşısında kim güçlüyse onu destekliyoruz dedik. Biz güçlüysek de bizi desteklenmelerini istedik. Ve çünkü bizim gayemiz allahın rızasını kazanmak millete hizmet etmek, devletin bekasının ülkenin bütünlüğünün, devletin istiklalini ve istikbalinin yanında durmaktır. Bakın birileri çıkıyor ülkenin bir bölümüyle ilgili kürdistan kelimesi kullanıyor. Ve öbür taraftan birileri çıkıyor ülkemizi devletimizi Avrupa ya amerikaya, başka ülkelere şikayet ediyor. Bizim bizden başka, dostumuz yok bizim ülkemize hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Kürt, Türkmen, Arap biz hepimiz kardeşiz allahın emri açık. Muhakkak ki Müslümanlar kardeştir. Bizim için bunun üstünde bir emir yok. 

BİZİ BÖLMELERİNE ASLA MÜSAADE ETMEMELİYİZ
Hepimizin şiarı bu olmalı. Aramıza girip bizi bölmeye çalışanlara asla fırsat vermemeliyiz. Tabi askerimiz, polisimiz Mehmetçiğimiz, kahramanca mücadele ederken , devletimizi yönetenlerde, bizlerde siyasi bölücülerle mücadele edeceğiz. Bakın, seçime gidiyoruz 12 parti seçime katılıyor, sadece 5 parti siyasi hazine yardımı alıyor. Hem de 800 trilyon. Bu paranın 95 trilyonunu siyasi bölücüler alıyor. Bu yazıktır bu ayıptır. Devletin, parasına devleti yönetenleri hükûmet edenlerin ve meclisin, sahip çıkması gerekiyor. Bunlar aldıkları, paranın önemli bir kısmını daha , kandile teröre gönderiyor. Bir tarafta devleti bölmeye çalışanların milletimizin içine, nifak sokmaya çalışanlar, onlar 95 trilyon para alıyor ama öbür tarafta, 26 yıldır devlet millet bayrak ezan din mücadelesi veren bbp tek bir kuruş almadan, çocuklarının rızkıyla siyaset yapıyor. Bunu da değiştireceğiz, allahın izniyle seçimden sonra bunları da değiştireceğiz. Değiştirmemiz şart. Terörü yenmek istiyorsak tüm unsurlara karşı topyekun topumuz birlikte mücadele edeceğiz. 

Bizim günlük hayatımızla ilgili de problemlerimiz var. Elbette bu problemlerinde aşılması lazım. Bunların bir kısmı merkezi yönetimin çözeceği şeyler bir kısmı da yerel yönetimlerin çözeceği şeyler. Hasan dilek kardeşimiz, kendisi gerçekten ne büyük hizmetler yaptığını anlattı. Gördük.. sizler onu yakından tanıyorsunuz işte, yerel yönetimlerin yapacağı hizmetleri en iyi yapacak aday olduğu için biz Hasan Dilek kardeşimizi aday yaptık . Sadece yol, su, alt yapı hizmetleri ya da fen işleri ya da çevre düzenlemesi değil..iyi bir belediye başkanı akıllı i zeki, çalışkan bir belediye başkanı beldesini ilçesinin ilinin problemlerinin pek çoğunu ortadan kaldırıp üretimi destekleyebilir. Biz inanıyoruz ki 31 martta nur dağı bbp ye hasan dilek kardeşimize teslim edildiğinde biz üreticilerimizin, tamamını destekleyeceğiz. Köylülerimizi, çiftçimizi , destekleyeceğiz. Çiftçilerimiz, ürettikleri malı değerinden satacak tüketicide onu fahiş fiyatla yemek zorunda kalmayacak. Oda değerinden gidip alacak. Belediyelerin buna yetkisi var. Her üreticiyi denetlemeye satışları denetlemeye yetkisi var bunu yapacağız. Spor hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde nesillerimizin yetişmesi için, her türlü spor alanlarını yeşil alanlarını, çevre düzenlemesini en üst düzeyde gerçekleştireceğiz. Hedeflerimizden bir tanesi de planlı belediyecilik. Önceden planlamaz el yordamıyla giderseniz, bir bakmışsınız 5 sene bitmiş. Onun için önce plan güzelce plan yapılacaklar. Planlar, bir bir devreye sokulacak. hasan kardeşimiz buradan çalışacak, bizde Ankara’dan istediği destekleri göndereceğiz. 

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT DİYEN PARTİYİZ
Biz önce ahlak ve maneviyat diyen bir siyasi partiyiz. Ezan , bayrak, din , devlet , islam bizim için en kutsal değerlerdir. Toplumuzun , gençlerimizin, yeni nesillerin, milli, manevi değerlerimizle, islami hassasiyetlerle yetişmesi için belediyemiz elinden gelen bütün hizmetleri, bütün kolaylıkları sağlayacak. Mutlaka, bunlara öncelik verecek. Bunun yanında milli değerlerimiz, devlet sevgisi vatan sevgisi devlet sevgisi, bayrak sevgisi, ezan sevgisi, bütün bunları yeni yetişen nesillerimize aşılayacağız. Tabi ki eğitim. Eğitim olmadan hiçbir şey olmaz. Eğitimi sonuna kadar destekleyeceğiz.”