MİHRİBAN’IN YAZARI ‘KARAKOÇ’ ANILIYOR Şair ve yazar merhum Abdurrahim Karakoç vefatının yıldönümünde Bağlum Kabristanı’nda mezarı başında anıldı.

MİHRİBAN’IN YAZARI ‘KARAKOÇ’ ANILIYOR
Şair ve yazar merhum Abdurrahim Karakoç vefatının yıldönümünde Bağlum Kabristanı’nda mezarı başında anıldı.
Ülkü insanı Ferhat Tüysüz’ün de ruhuna Kur ‘an tilavet ederek ‘dualarımızla’ yad eyledik.
Abdürrahim Karakoç Mihriban Karakoç Karasioğlu Türk İslam Karakoç
Rahmetli Ülkü Devimiz Ferhat Tüysüz Anisina
Muhsin Yazıcıoğlu

MİHRİBAN’IN YAZARI ‘KARAKOÇ’ ANILIYOR

ANKARA (AA) – 07.06.2019 Şair ve yazar merhum Abdurrahim Karakoç vefatının yıldönümünde Bağlum Kabristanı’nda mezarı başında anıldı.

Ailesininde hazır bulunduğu anma gününde Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, MKYK üyesi Mahmut Burhankulu, BBP Ankara il başkanı Mahir Alay, il yöneticisi Emre Topçu, Kadınlar Kolu Genel Başkanı Meryem Ünsal, Genel Başkan Yardımcıları Zübeyde Karabulut, Gülperi Çelik ve sevenleri, Abdurrahim Karakoç’un Ankara Bağlum Mezarlığı’ndaki kabri başında Dua ettiler.

Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından bir konuşma yapan BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, Abdurrahim Karakoç’un şairliğinin yanı sıra iyi bir münevver ve iyi bir mütefekkir olduğunu söyledi. Karakoç’un Türk milletinin birlik ve beraberliği için şer güçlerin karşısında duruş sergilediğini hatırlatan Karabulut, şairin yaşantısı, duruşu, kitapları ve şiirleri ile örnek olduğunu söyledi.

Karakoç’un oğlu Enderhan Karakoç, babası Abdurrahim Karakoç’un milletine sevdalandığını ve bu yolda eğilmeden, bükülmeden yürüdüğünü söyledi.

Babasının Türk dünyasını her zaman içinde hisseden bir insan olduğunu belirten Enderhan Karakoç, babası gibi 7 Haziran’da vefat eden şair ve yazar Cahit Zarifoğlu’nu da rahmetle andı.

Diğer oğlu Türkislam Karakoç da insanların eserleriyle, bu ülkeye bıraktıklarıyla kaldığını vurgulayan Türkislam Karakoç, “İyi şeyler bırakırsanız, öz Anadolu insanının kalbine, gönlüne girerseniz hiçbir zaman onlar sizi yalnız bırakmıyorlar. Her zaman Yunus Emre’yi, Karacaoğlan’ı bırakmadıkları gibi Abdurrahim Karakoç’u da hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklar.” ifadelerini kullandı.

Sevenleri, daha sonra Karakoç ile ilgili hatıralarını anlatarak, şiirlerinden kesitler okudu.