ÜNSAL, “İKİ CİHAN GÜNEŞİMİZ NE DEDİYSE O. BİZ İNANANLARIZ”

Büyük Birlik Partisi Kadın Kolları Tacettin Dergahı’nda Mevlüt okuttu, Kur’an Tilavet etti.

Büyük Birlik Partisi Kadın Kolları, Tacettin Dergâh’ında mevlüt okuttu, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabri başında Kur’an tilâvet ettiler.
Muhsin başkanın doğum gününe denk gelen bugünde düzenledikleri etkinlikte yoğun duyguların yaşandığı gözlenirken, Kadın Kolları Genel Başkanı Meryem Ünsal günün anlam ve önemini belirten şunları söyledi:

“İki cihan güneşi Hz.Muhammed (A.S) Efendimiz, ‘kim bir kavme benzemek isterse o onlardandır’ buyruğu gereğince, Hıristiyanların yılbaşı şenliklerini kutlayamayız, çünkü bizim yolumuz Allah ve Resulü’nün yoludur. Sevgili Peygamberimiz bir hadis-i şerifinde ‘Müşriklere muhalefet ediniz’ buyuruyor. Nerede muhalefet edeceğiz? Onlara benzememekte. Yılbaşı kutlamaları onların batıl inanışları gereğidir. Onun için biz yılbaşına tekabül eden bugünde dünyaya gelen sevgili kurucu Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nu, 1988 Aralık 31’inde dünyasını değiştiren Merhum Seyit Ahmet Arvasi’yi rahmetle yad edeceğiz ve yine Mekke’nin fethini kutlayacağız. Dolayısıyla Sevgili Efendimizi dinleyerek, onlara bilerek muhalefet edeceğiz

MERYEM ÜNSAL hakkında 99 makale
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI 30 05 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamlandıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimini bitirerek üniversite eğitimini tamamladı. Dil ve mesleki eğitimi için yurtdışında eğitimlerine devam etti. Türkiye’de çeşitli firmalarda muhasebe finansman alanında üst düzey görevlerde bulundu. 2003 yılında evlenerek 2004 yılı itibariyle aile şirketi olarak yurtdışına açıldı. Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun isteği üzerine Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde aktif görevler aldı İngilizce Rusça ve yerel Türk dillerini bilmektedir Bulunduğu ülkelerin devlet üniversitelerinde Türk İslam sentezi, tuğran ve milliyetçilik, Türk dünyasının geleceği konulu seminerlere katılıp Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun Büyük Birlik çatısı altında Kızılelma, büyük tugran, Türk İslam sentezi yolunda çeşitli seminerler düzenlemiştir. Evli ve üç çocuk annesi olan Meryem Ünsal MKYK üyeliği ve BBP Kadın kolları genel başkanı olarak görevine devam etmektedir.