ÜNSAL, “İKİ CİHAN GÜNEŞİMİZ NE DEDİYSE O. BİZ İNANANLARIZ”

Büyük Birlik Partisi Kadın Kolları Tacettin Dergahı’nda Mevlüt okuttu, Kur’an Tilavet etti.

Büyük Birlik Partisi Kadın Kolları, Tacettin Dergâh’ında mevlüt okuttu, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabri başında Kur’an tilâvet ettiler.
Muhsin başkanın doğum gününe denk gelen bugünde düzenledikleri etkinlikte yoğun duyguların yaşandığı gözlenirken, Kadın Kolları Genel Başkanı Meryem Ünsal günün anlam ve önemini belirten şunları söyledi:

“İki cihan güneşi Hz.Muhammed (A.S) Efendimiz, ‘kim bir kavme benzemek isterse o onlardandır’ buyruğu gereğince, Hıristiyanların yılbaşı şenliklerini kutlayamayız, çünkü bizim yolumuz Allah ve Resulü’nün yoludur. Sevgili Peygamberimiz bir hadis-i şerifinde ‘Müşriklere muhalefet ediniz’ buyuruyor. Nerede muhalefet edeceğiz? Onlara benzememekte. Yılbaşı kutlamaları onların batıl inanışları gereğidir. Onun için biz yılbaşına tekabül eden bugünde dünyaya gelen sevgili kurucu Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nu, 1988 Aralık 31’inde dünyasını değiştiren Merhum Seyit Ahmet Arvasi’yi rahmetle yad edeceğiz ve yine Mekke’nin fethini kutlayacağız. Dolayısıyla Sevgili Efendimizi dinleyerek, onlara bilerek muhalefet edeceğiz